X-Men: Mroczna Phoenix [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » X-Men: Mroczna Phoenix [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Dark Phoenix
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 4 czerwca 2019 (świat)
  • Długość: 1 godz. 54 min.
  • Gatunek: akcja

Kiedy Jean Gray zostaje uderzona przez tajemniczą kosmiczną siłę, która przemienia ją w kultową Dark Pheonix, X-Men musi się zjednoczyć, aby stawić czoła swojemu najbardziej niszczycielskiemu wrogowi – jednemu z nich. Więcej Mniej

Więcej o filmie „X-Men: Mroczna Phoenix”

X-Men: Mroczna Phoenix (oryg. Dark Phoenix) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics. Został on wyreżyserowany przez Simona Kinberga, który napisał również scenariusz. W rolach głównych wystąpili: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i Jessica Chastain.

Film jest oparty na serii komiksów The Dark Phoenix Saga. 10 lat po wydarzeniach w filmie X-Men: Apocalypse, w latach dziewięćdziesiątych, Jean Grey traci kontrolę nad swoimi zdolnościami i staje się Mroczną Phoenix, zmuszając X-Menów do walki przeciwko niej. Jean spotyka pozaziemską istotę, która próbuje nią manipulować i wykorzystać jej moc.

Jego światowa premiera miała miejsce 14 maja 2019 roku w Meksyku. W Polsce zadebiutował 7 czerwca tego samego roku. Film zarobił ponad 250 milionów dolarów przy budżecie 200 milionów i otrzymał przeważnie negatywne oceny od krytyków. Jest trzynastą produkcją wchodzącą w skład franczyzy uniwersum filmowego osadzonego w świecie X-Men oraz bezpośrednią kontynuacją X-Men: Apocalypse. Ostatni film serii, samodzielny spin-off, Nowi mutanci miał premierę w 2020 roku. W 2019 roku, po odzyskaniu praw do ekranizacji przez Marvel Studios, Kevin Feige zapowiedział reboot będący częścią franczyzy Marvel Cinematic Universe.

Zobacz podobne do „X-Men: Mroczna Phoenix”: