Wytańczyć marzenia [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Wytańczyć marzenia [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Take the Lead
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 17 marca 2006 (świat)
  • Długość: 1 godz. 48 min.
  • Gatunek: dramat

Pierre Dulane daje bezpłatne lekcje tańca towarzyskiego trudnej młodzieży ze szkoły publicznej. Niechętni nastolatkowie z czasem zmieniają zdanie na temat nowych zajęć. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Wytańczyć marzenia”

Wytańczyć marzenia (ang. Take the Lead) – amerykański film oparty na faktach z życia Pierre’a Dulaine’a, nauczyciela tańca, który będzie miał trudne zadanie.

W szkole jest grupa uczniów, tzw. trudna młodzież ze slamsów. Za złe postępowanie – narkotyki, kradzieże, rozboje, wagary, ściąganie itp. zostają po lekcjach w kozie. Wszyscy doskonale umieją tańczyć w stylu hip-hop. W szkole tej dochodziło do walk gangów, morderstw, pobić. Zdarzyła się sytuacja, w której brat Rocka zamordował brata LaRhette, w wyniku czego tych dwoje młodych ludzi nienawidzi się. Oboje chodzą do tej samej kozy. Nagle pojawia się Pierre Dulaine, nauczyciel tańca towarzyskiego, który oferuje pomoc uczniom w postaci nauki tańców standardowych. Dyrektor szkoły wyraża zgodę, więc Pierre od razu bierze się do pracy. Mimo że na początku trudno jest zachęcić młodzież do tego typu tańca, Pierre’owi udaje się to do tego stopnia, że po wielu dniach ćwiczeń startują oni w turnieju, który połączył LaRhette i Rocka. Uczniowie muszą pokonywać wiele trudności i problemów rodzinnych, ale w końcu udaje im się znaleźć cel życia.

Zobacz podobne do „Wytańczyć marzenia”: