Wojownik [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Wojownik [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Warrior
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 9 września 2011 (świat)
  • Długość: 2 godz. 20 min.
  • Gatunek: dramat

Dwaj bracia, skłóceni i podzieleni tragiczną przeszłością, niezależnie od siebie postanawiają wystartować w wielkim turnieju mieszanych sztuk walki. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Wojownik”

Wojownik (dawniej: woj) – osoba zajmująca się walką (niekoniecznie profesjonalnie).

W społeczeństwach plemiennych w toczenie wojen bywała zaangażowana cała męska część populacji, np. u Gurkhów, Maorysów oraz w dawnych plemionach celtyckich, germańskich i słowiańskich. W bardziej rozwiniętych społeczeństwach wojownicy często tworzyli własną kastę lub stan.

W czasach feudalizmu wasalowie formowali samodzielną klasę wojowników – rycerzy, mimo że w walce uczestniczyli także przedstawiciele innych stanów.

Wojownicy zawodowi to ludzie opłacani należący do jednej z dwóch kategorii:

Ocena osoby uczestniczącej w aktach przemocy jest subiektywna i w dużej mierze zależy od okoliczności. W wielu przypadkach istnieją trudne do rozstrzygnięcia spory co do faktu, czy dana osoba jest lub była chuliganem, gangsterem, terrorystą, rebeliantem, bojownikiem o wolność, najemnikiem czy żołnierzem.

W wielu społecznościach w których występują wyspecjalizowane klasy wojowników, wykształcono kodeksy etyczne, aby wojownicy nie stali się zagrożeniem dla społeczeństwa. Kodeksy wojownika często posiadają elementy wspólne i zazwyczaj przywiązują dużą wagę do wierności, odwagi i honoru. Przykładowe kodeksy to:

Zobacz podobne do „Wojownik”: