Wędrująca Ziemia [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Wędrująca Ziemia [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Liu Lang Di Qiu
  • Kraj: Chiny
  • Data premiery: 5 lutego 2019 (świat)
  • Długość: 2 godz. 5 min.
  • Gatunek: sci-fi

Słońce w ciągu 20 lat zamieni się w czerwonego olbrzyma, co doprowadzi do unicestwienia Układu Słonecznego. Ludzkość przygotowuje się do podróży Ziemi do układu Alfa Centauri. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Wędrująca Ziemia”

Wędrująca Ziemia – opowiadanie fantastycznonaukowe chińskiego pisarza Liu Cixina, wydane w 2000 roku w Chinach, a w 2014 w Polsce w antologii „Kroki w nieznane” Wydawnictwa Solaris.

Ziemscy naukowcy w trakcie badań Słońca odkrywają, iż fuzja helowa wodoru gwałtownie zaczęła przyspieszać, co w ciągu kolejnych 400 lat doprowadzi do błysku helowego i przekształcenia się Słońca w czerwonego olbrzyma, a za tym zniszczenie planet wewnętrznych Układu Słonecznego. Opowiadanie opisuje koniec przygotowań i początek podróży Ziemi z Układu Słonecznego do układu Alfa Centauri 380 lat po odkryciu. Podróż planety ma potrwać 2500 lat – 100 pokoleń i składać się z 5 faz: Epoki Zatrzymania, Epoki Wyjścia, Pierwszą Epoką Wędrówki (przyspieszenia), Drugą Epoką Wędrówki (hamowania) i Epoką Nowego Słońca.

Opowiadanie podzielone zostało na cztery części: Część 1 – Epoka Zatrzymania Część 2 – Epoka Wyjścia Część 3 – Bunt Część 4 – Epoka Wędrówki.

Zobacz podobne do „Wędrująca Ziemia”: