Thor: Mroczny świat [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Thor: Mroczny świat [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Thor: The Dark World
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 22 października 2013 (świat)
  • Długość: 1 godz. 52 min.
  • Gatunek: fantasy

Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Thor: Mroczny świat”

Thor: Mroczny świat (oryg. Thor: The Dark World) – amerykański film akcji z elementami science fantasy z 2013 roku na podstawie serii komiksów o superbohaterze o imieniu Thor wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Alan Taylor na podstawie scenariusza Christophera Yosta, Christophera Markusa i Stephena McFeelya. Tytułową rolę zagrał Chris Hemsworth, a obok niego w rolach głównych wystąpili: Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgård, Idris Elba, Christopher Eccleston, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kat Dennings, Ray Stevenson, Zachary Levi, Tadanobu Asano, Jaimie Alexander i Rene Russo.

W filmie Thor i Loki łączą siły w obronie Dziewięciu Krain przed Mrocznymi Elfami pod wodzą Malekitha, który planuje pogrążyć świat w ciemnościach.

Thor: Mroczny świat wchodzi w skład II Fazy Marvel Cinematic Universe. Jest to ósmy film należący do tej franczyzy i tworzy on jej pierwszy rozdział zatytułowany The Infinity Saga. Jest kontynuacją filmu Thor z 2011 roku. Trzeci film, Thor: Ragnarok, miał premierę w 2017 roku, a czwarta część, Thor: Miłość i grom została zapowiedziana na 2022 rok.

Światowa premiera filmu miała miejsce 22 października 2013 roku w Londynie. W Polsce zadebiutował on 8 listopada tego samego roku. Przy budżecie 170 milionów dolarów Thor: Mroczny świat zarobił prawie 655 milionów dolarów. Film otrzymał również przeważnie pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Thor: Mroczny świat”: