Teoria wszystkiego [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Teoria wszystkiego [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Theory of Everything
  • Kraj: Wielka Brytania
  • Data premiery: 7 września 2014 (świat)
  • Długość: 2 godz. 3 min.
  • Gatunek: biograficzny

Film opowiada historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga – rozwoju jego choroby, rodzącego się uczucia do Jane, a w końcu rozpadu ich małżeństwa. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Teoria wszystkiego”

Teoria wszystkiego (TW) (ang. theory of everything, ToE) – hipotetyczna teoria opisująca w sposób spójny wszystkie zjawiska fizyczne i pozwalająca przewidzieć wynik dowolnego doświadczenia fizycznego. Współcześnie tym zwrotem określa się zwykle teorie usiłujące połączyć mechanikę kwantową z ogólną teorią względności. Jak do tej pory żadna z takich teorii nie została eksperymentalnie potwierdzona. Głównym problemem okazały się fundamentalne różnice w sposobie sformułowania tych dwóch teorii, które powodują przy ich łączeniu pojawianie się problemów renormalizacji, gdy przewidywane wyniki pewnych pomiarów mają nieskończone wartości. Dodatkowo istnieje wiele problemów, których żadna z tych teorii nie rozwiązuje.

Obecnie najbardziej zaawansowaną teorią pretendującą do miana TW jest opierająca się na zasadzie holograficznej, 11-wymiarowa M-teoria. Nie jest ona jeszcze dopracowana i przez wielu uważana jest raczej za kierunek rozwoju niż faktyczną teorię.

Zobacz podobne do „Teoria wszystkiego”: