Tajemniczy ogród [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Tajemniczy ogród [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Secret Garden
  • Kraj: Not Found
  • Data premiery: 13 sierpnia 1993 (świat)
  • Długość: 1 godz. 42 min.
  • Gatunek: dramat

Po śmierci rodziców dziesięcioletnia Mary Lennox wprowadza się do domu wuja. Na terenie ogromnej posiadłości dziewczynka poznaje nowych przyjaciół oraz odkrywa zaniedbany ogród, któremu chce przywrócić dawny wygląd. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Tajemniczy ogród”

Tajemniczy ogród (ang. The Secret Garden) – powieść dla dzieci autorstwa Frances Hodgson Burnett, po raz pierwszy opublikowana w 1911 roku. Przed wydaniem publikowana w odcinkach w The American Magazine.

Sielankowa opowieść o samouzdrowieniu jest współcześnie uważana za najlepszą powieść tej autorki i zaliczana do klasyki literatury dziecięcej.

Prócz warstwy obyczajowej, książka daje też wyraz przekonaniu o uzdrowicielskiej, wręcz mistycznej sile natury. Ludzie pozostający w silnym z nią związku są zdrowi i mocni (także moralnie), czego przykładem jest Dickon Sowerby, owo „dziecko natury”. Ozdrowieńczego jej oddziaływania doświadczają także inni jej bohaterowie: Mary Lennox, oderwana od angielskich korzeni, jest brzydka – zmienia się to po powrocie do ojczyzny i poddaniu się mocy przyrody. W tej tezie widoczne są wpływy Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki, z którym Frances Hodgson Burnett była związana.

Zobacz podobne do „Tajemniczy ogród”: