Strażnicy Galaktyki vol. 2 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Strażnicy Galaktyki vol. 2 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 10 kwietnia 2017 (świat)
  • Długość: 2 godz. 16 min.
  • Gatunek: akcja

Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom. Poznaje także prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Strażnicy Galaktyki vol. 2”

Strażnicy Galaktyki vol. 2 (oryg. Guardians of the Galaxy Vol. 2) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2017 roku na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię i scenariusz odpowiadał James Gunn. W rolach głównych wystąpili: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Michael Rooker, Karen Gillan, Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan, Sean Gunn, Sylvester Stallone i Kurt Russell.

Dwa miesiące po wydarzeniach z pierwszej części, Strażnicy Galaktyki podróżują po kosmosie i walczą o utrzymanie swojej nowo-powstałej rodziny oraz pomagają Peterowi Quillowi dowiedzieć się prawdy o jego pochodzeniu.

Strażnicy Galaktyki vol. 2 wchodzą w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe. Jest to piętnasty film należący do tej franczyzy, który tworzy jej pierwszy rozdział zatytułowany The Infinity Saga. Jest zarazem kontynuacją filmu Strażnicy Galaktyki z 2014 roku. Trzecia część filmu, Strażnicy Galaktyki vol. 3, została zapowiedziana na 2023 rok. W przygotowaniu są również Guardians of the Galaxy Holiday Special z premierą w 2022 roku i serial I Am Groot, których premierę zaplanowano w serwisie Disney+.

Światowa premiera odbyła się 10 kwietnia 2017 roku w Tokio. W Polsce zadebiutował on 5 maja tego samego roku. Przy budżecie 200 milionów dolarów, Strażnicy Galaktyki vol. 2 zarobili ponad 860 milionów dolarów i otrzymali pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Strażnicy Galaktyki vol. 2”: