Spider-Man Uniwersum [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Spider-Man Uniwersum [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Spider-Man: Into the Spider-Verse
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 7 grudnia 2018 (świat)
  • Długość: 1 godz. 57 min.
  • Gatunek: animacja

Miles Morales po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka staje do walki z nikczemnym Kingpinem. Pomogą mu w tym Spider-Manowie z innych wymiarów. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Spider-Man Uniwersum”

Spider-Man Uniwersum (oryg. Spider-Man: Into the Spider-Verse) – animowany komputerowo fantastycznonaukowy film akcji o superbohaterze na podstawie serii komiksów o postaci o tym samym imieniu wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadali Bob Persichetti, Peter Ramsey i Rodney Rothman, a scenariusz został napisany przez Rothmana wspólnie z Philem Lordem. W oryginalnej wersji językowej głosów postaciom użyczyli: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry, Lily Tomlin, Lauren Vélez, John Mulaney, Kimiko Glenn, Nicolas Cage i Liev Schreiber.

Film opowiada historię Milesa Moralesa, następcy Petera Parkera jako Spider-Mana.

Światowa premiera miała miejsce 1 grudnia 2018 roku w Los Angeles, natomiast w Polsce film zadebiutował 25 grudnia tego samego roku. Film, przy budżecie 90 milionów dolarów, zarobił ponad 375 milionów. Otrzymał on pozytywne oceny od krytyków i wiele nagród, w tym między innymi Nagrodę Akademii Filmowej za najlepszy film animowany. Jego niezatytułowana kontynuacja została zapowiedziana na 2022 rok. W planach również jest spin-off.

Zobacz podobne do „Spider-Man Uniwersum”: