Spider-Man: Daleko od domu [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Spider-Man: Daleko od domu [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Spider-Man: Far From Home
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 26 czerwca 2019 (świat)
  • Długość: 2 godz. 9 min.
  • Gatunek: akcja

Peter Parker wyrusza na szkolne wakacje do Europy. Nie będzie mu dane odstawienie kostiumu Spider-mana na zbyt długo. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Spider-Man: Daleko od domu”

Spider-Man: Daleko od domu (oryg. Spider-Man: Far From Home) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2019 roku na podstawie serii komiksów o superbohaterze o pseudonimie Spider-Man wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Jon Watts na podstawie scenariusza Chrisa McKenny i Erika Sommersa. Producentami filmu są Kevin Feige i Amy Pascal. Tytułową rolę zagrał Tom Holland, a obok niego w głównych rolach wystąpili: Samuel L. Jackson, Zendaya, Cobie Smulders, Jon Favreau, J.B. Smoove, Jacob Batalon, Martin Starr, Marisa Tomei i Jake Gyllenhaal.

Po wydarzeniach z czwartej części Avengers, główny bohater, Peter Parker, wyrusza razem z przyjaciółmi w wakacyjną podróż po Europie, podczas której musi zmierzyć się z istotami zwanymi Żywiołakami.

Spider-Man: Daleko od domu powstał przy współpracy Sony Pictures z Marvel Studios. Wchodzi on w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe. Jest to dwudziesty trzeci film należący do tej franczyzy, który kończy jej rozdział zatytułowany The Infinity Saga. Jest on kontynuacją filmu Spider-Man: Homecoming z 2017 roku. Trzecia część, Spider-Man: Bez drogi do domu, została zapowiedziana na 2021 rok. Planowany jest również czwarty film.

Światowa premiera filmu miała miejsce 26 czerwca 2019 roku w Los Angeles. W Polsce zadebiutował on 5 lipca tego samego roku. Film przy budżecie 160 milionów dolarów zarobił ponad 1,13 miliarda. Otrzymał on pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Spider-Man: Daleko od domu”: