Sok z żuka [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Sok z żuka [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Beetle Juice
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 29 marca 1988 (świat)
  • Długość: 1 godz. 32 min.
  • Gatunek: fantasy

Do domu zamieszkiwanego przez parę duchów wprowadzają się nowi właściciele. Zjawy, chcąc się ich pozbyć, wzywają z zaświatów bioegzorcystę – Beetlejuice’a. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Sok z żuka”

Sok z żuka (ang. Beetlejuice) – film fabularny w reżyserii Tima Burtona z 1988 roku.

Film opowiada historię dwóch (od niedawna) duchów: Adama Maitlanda (Alec Baldwin) i jego żony Barbary (Geena Davis). Małżeństwo po śmierci zamierza wrócić do swego domku, jednak okazuje się, że został on zajęty przez rodzinę miłośników sztuki, którzy zamienili rezydencję w muzeum, zastawione rzeźbami. Adam i Barbara zwracają się z prośbą o pomoc do tajemniczego i zarazem odpychającego upiora i bioegzorcysty, znanego jako Beetlejuice (Michael Keaton). Bioegzorcysta to odwrotność normalnego egzorcysty: Wynajmują go duchy, aby przepędził śmiertelników. Beetlejuice, obdarzony dość osobliwym poczuciem humoru, zaczyna planować, jak pozbyć się niechcianych natrętów.

Słowo „Beetlejuice” oznacza dosłownie „Sok z żuka”, ale w oryginale upiór nosił imię Betelgeuse związane z wywodzącą się z języka arabskiego nazwą gwiazdy. W języku angielskim słowa Betelgeuse i Beetlejuice wymawia się tak samo (upiora wywoływało się, wypowiadając trzy razy głośno jego imię): jest to więc nieprzetłumaczalna na język polski gra słów.

Zobacz podobne do „Sok z żuka”: