Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
  • Kraj: Australia
  • Data premiery: 1 września 2021 (świat)
  • Długość: 2 godz. 12 min.
  • Gatunek: fantasy

Simu Liu wciela się w Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni (oryg. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2021 roku, zrealizowany na podstawie serii komiksów o superbohaterze Shang-Chi wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Destin Daniel Cretton na podstawie scenariusza, który napisał wspólnie z Davidem Callahamem i Andrew Lanhamem. W tytułową rolę wcielił się Simu Liu, a obok niego w głównych rolach wystąpili: Awkwafina, Meng’er Zhang, Fala Chen, Florian Munteanu, Benedict Wong, Michelle Yeoh, Ben Kingsley i Tony Leung.

W filmie, główny bohater, Shang-Chi musi skonfrontować się ze swoją przeszłością po tym, jak zostaje ponownie wciągnięty do organizacji swojego ojca o nazwie Dziesięć Pierścieni.

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni wchodzi w skład IV Fazy Marvel Cinematic Universe, jest to dwudziesty piąty film należący do tej franczyzy. Światowa premiera filmu miała miejsce 16 sierpnia 2021 roku w Los Angeles. W Polsce zadebiutował on 3 września 2021 roku. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni otrzymał pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”: