Sala samobójców [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Sala samobójców [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: n/d
  • Kraj: Polska
  • Data premiery: 12 lutego 2011 (świat)
  • Długość: 1 godz. 57 min.
  • Gatunek: animacja

Mający problemy emocjonalne chłopak, wrażliwy Dominik, nawiązuje w internecie kontakt z tajemniczą dziewczyną, która wprowadza go do 'sali samobójców’. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Sala samobójców”

Sala samobójców – polski film psychologiczny z 2011 roku w reżyserii Jana Komasy, zrealizowany według własnego scenariusza. Głównym bohaterem filmu jest nastolatek Dominik (Jakub Gierszał), który w wyniku upokorzenia przez rówieśników rezygnuje z chodzenia do szkoły i wkracza do wirtualnej platformy społecznościowej o tytułowej nazwie, prowadzonej przez tajemniczą Sylwię (Roma Gąsiorowska). Wirtualna „sala samobójców” jest wzorowana na ówcześnie popularnej platformie Second Life.

Istotną innowacją Sali samobójców w skali polskiego pełnometrażowego filmu fabularnego było połączenie sekwencji toczących się w świecie rzeczywistym z komputerowymi animacjami o umownej stylistyce. Film miał swoją międzynarodową premierę 12 lutego 2011 na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie został pokazany w sekcji Panorama Special, natomiast jego oficjalna polska premiera odbyła się 28 lutego w Złotych Tarasach w Warszawie. 4 marca 2011 miała z kolei miejsce polska kinowa premiera filmu.

Sala samobójców spotkała się z mieszanymi recenzjami krytyków. Jedni chwalili film za wagę podejmowanego tematu samotności w sieci, inni ganili go za banalne przesłanie skrojone pod z góry wyłożoną tezę. W 2020 odbyła się premiera kontynuacji filmu pod tytułem Sala samobójców. Hejter, również w reżyserii Jana Komasy.

Zobacz podobne do „Sala samobójców”: