Rick and Morty s04e06

Rick and Morty s04e06 PL Online [CDA] ENG Napisy / Dubbing

"Never Ricking Morty"

Reżyseria: Erica Hayes

Scenariusz: Jeff Loveness

Rick i Morty znajdują się na pokładzie Pociągu Story, który służy jako dosłowne urządzenie fabularne do epizodu antologii, w którym pasażerowie opowiadają sobie nawzajem opowieści o Ricku.

Po zabiciu biletera pociągu, użyciu „eksplozji ciągłości”, aby znaleźć mapę pociągu i sfabrykowaniu historii, która przechodzi test Bechdela, obaj docierają do maszynowni pociągu. Tam konfrontują Story Lorda, który bije i chwyta ich z zamiarem wykorzystania ich „potencjału fabularnego” do zasilania pociągu na tyle, aby zabrać go poza piątą ścianę.

Doświadczają różnych możliwych przyszłości, których kulminacją jest konfrontacja Ricka i Morty’ego z armią dowodzoną przez Evil Morty’ego. Rick odwraca bitwę, mając siebie i Morty oddać swoje życie Jezusowi.

Anticlimax spowalnia Story Train do zatrzymania, powodując Story Lord ze złością wejść w potencjalną przyszłość, jak sam Jezus pojawia. Rick i Morty używają dosłownego deus ex machina, aby uciec z powrotem na Story Train i strand Story Lord w „piekło każdego pisarza: Biblia.”

Kiedy próbują wrócić do domu, Rick odkrywa jednak, że panel sterowania pociągiem jest fałszywy i okazało się, że Story Train to modelowy pociąg działający wewnątrz domu Smitha.

Po tym, jak Pan Historii wyjaśnia Jezusowi naturę ich rzeczywistości i pochodzenie Jahwe, łamie mu dziewczęcą. Rick karci Morty’ego, aby kupił kolejny, jako „Nikt nie robi zakupów z tym pieprzonym wirusem”.