Rick and Morty s02e09

Rick and Morty s02e09 PL Online [CDA] ENG Napisy / Dubbing

"Look Who's Purging Now"

Reżyseria: Dominic Polcino

Scenariusz: Dan Harmon, Ryan Ridley & Justin Roiland

Rick i Morty odwiedzają inną planetę, aby kupić płyn wycieraczek i być świadkiem „The Festival”, corocznego wydarzenia, w którym miejscowa ludność popełnia zbrodnie na jedną noc bez konsekwencji. Rick porównuje go do filmów Czystka.

Morty zmusza Ricka do ratowania Arthricii, młodej obcej dziewczyny. Zdradza ich i kradnie rickowi broń i statek kosmiczny, pozostawiając Ricka i Morty’ego, aby walczyli o siebie. Rick wzywa Summer i ma jej wysłać zaawansowane zbroje moc garnitury dla ochrony Rick i Morty’s.

Morty idzie na szał zabijania, aż Rick znokautuje go. Rick pozwala Arthricii używać garnituru Morty’ego i pomaga jej zabić skorumpowaną szlachtę, która wdrożyła Festiwal. Mieszkańcy planety decydują się na stworzenie nowego społeczeństwa od podstaw, jednak wybuchają zamieszki w związku z nieporozumieniami na ten temat. Jeden z nich sugeruje utrzymanie Festiwalu.

Morty czuje się winny nad wszystkimi zabitymi kosmitami, ale Rick niesłusznie obwinia batonik, który Morty zjadł, tym samym go łagodząc.