Rambo II [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Rambo II [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Rambo: First Blood Part II
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 22 maja 1985 (świat)
  • Długość: 1 godz. 36 min.
  • Gatunek: akcja

John Rambo, w zamian za wyjście z więzienia, zgadza się na odszukanie amerykańskich jeńców wojennych przetrzymywanych na terenie Wietnamu. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Rambo II”

Rambo II (tytuł oryg. Rambo: First Blood Part II, 1985) – amerykański film akcji, druga część serii o weteranie wojny w Wietnamie Johnie Rambo. Sequel filmu Rambo – Pierwsza krew (1982), reżyserowany przez George’a P. Cosmatosa do scenariusza autorstwa Jamesa Camerona i Sylvestra Stallone’a. Film podejmuje problematykę jeniectwa wojennego oraz popularyzuje termin „zaginiony w akcji”, odnoszący się do amerykańskich żołnierzy walczących podczas II wojny indochińskiej, którzy nie powrócili do ojczyzny (w Stanach Zjednoczonych doby lat 80. − bardzo kontrowersyjny); jest najpowszechniej znanym dziełem filmowym o tej tematyce.

Choć czołówka filmu za reżysera projektu podaje Cosmatosa, ten w trakcie jego realizacji pełnił funkcję marginalną. Po latach dopiero stwierdzono, że to Stallone zajął się właściwą reżyserią obrazu.

Rambo II kandydował do pojawienia się w rankingu 100 Years… 100 Cheers organizowanym przez Amerykański Instytut Filmowy w roku 2006.

Zobacz podobne do „Rambo II”: