Pewnego razu… w Hollywood [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Pewnego razu… w Hollywood [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Once Upon a Time … in Hollywood
  • Kraj: Chiny
  • Data premiery: 21 maja 2019 (świat)
  • Długość: 2 godz. 41 min.
  • Gatunek: dramat

Aktor Rick Dalton i jego przyjaciel kaskader powracają do Hollywood. Mężczyźni próbują odnaleźć się w przemyśle filmowym, który ewoluował podczas ich nieobecności. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Pewnego razu… w Hollywood”

Pewnego razu… w Hollywood (ang. Once Upon a Time in Hollywood) – amerykański komediodramat z 2019 roku w reżyserii Quentina Tarantino, który jest także autorem scenariusza. Film skupia się wokół Hollywood pod koniec lat 60. XX wieku oraz morderstw grupy Charlesa Mansona.

W rolach głównych wystąpili: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Margaret Qualley, Emile Hirsch, Austin Butler, Bruce Dern, Timothy Olyphant, Julia Butters i Dakota Fanning. Światowa premiera filmu odbyła się 21 maja 2019 roku na Festiwalu filmowym w Cannes; z kolei amerykańska 26 lipca 2019. W Polsce obraz zadebiutował 16 sierpnia 2019.

Film zarobił na całym świecie blisko 374 milony dolarów. Otrzymał on ponadto trzy Złote Globy oraz dziesięć nominacji do Oscara, które przełożyły się na dwie wygrane statuetki – dla Brada Pitta za najlepszą rolę drugoplanową oraz dla Barbary Ling i Nancy Haigh za najlepszą scenografię.

Zobacz podobne do „Pewnego razu… w Hollywood”: