Oszukać przeznaczenie 3 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Oszukać przeznaczenie 3 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Final Destination 3
  • Kraj: Kanada
  • Data premiery: 9 lutego 2006 (świat)
  • Długość: 1 godz. 33 min.
  • Gatunek: horror

Przeczucie śmiertelnego wypadku na rollercoasterze ratuje licealistkę i jej grupę znajomych. Śmierć chce wyrównać rachunki na tych, którzy uciekli przed swoim przeznaczeniem. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Oszukać przeznaczenie 3”

Oszukać przeznaczenie 3 (ang. Final Destination 3) – horror, thriller prod. USA z 2006 roku w reżyserii Jamesa Wonga. Drugi sequel filmu Oszukać przeznaczenie oraz kontynuacja drugiej części filmu. Jego światowa premiera miała miejsce 9 lutego 2006 roku, natomiast polska 24 marca tegoż roku.

Powstał również sequel filmu – Oszukać przeznaczenie 4 (2009).

Wendy Christensen (Mary Elizabeth Winstead) bawi się ze swoim chłopakiem Jasonem (Jesse Moss) i przyjaciółmi z liceum w Wesołym Miasteczku. Zbliża się koniec roku szkolnego, w którym bohaterowie kończą szkołę średnią. Zadaniem Wendy jest fotografowanie podczas radosnego wieczoru. Atrakcją lunaparku jest potężny rollercoaster, który staje się celem wycieczki niedoszłych licealnych absolwentów, jednak ta maszyna wzbudza w Wendy nieuzasadniony lęk. Uczucie okazuje się słuszne, ponieważ tuż przed startem bohaterka doznaje realistycznej wizji katastrofy, w której kolejka, do której wsiadają jej przyjaciele, wypada z torów, a wszyscy jej pasażerowie – w tym sama Wendy – giną. Wendy zaczyna panikować i zostaje odseparowana od grupy. Podąża za nią zwięzła grupka – przyjaciel Jasona Kevin (Ryan Merriman), cheerleaderki Ashley (Chelan Simmons) i Ashlyn (Crystal Lowe), para gotów Erin (Alexz Johnson) i Ian (Kris Lemche), sportowiec Lewis (Texas Battle) oraz Frankie (Sam Easton), który ukończył szkołę już rok temu. Po wyjściu z hali startów, bohaterów ogłusza nagły huk. Okazuje się, że rollercoaster wypadł z torów.

Po kilku tygodniach, gdy Wendy wciąż nie może otrząsnąć się po traumatycznych zajściach, Ashley i Ashlyn giną, spalone żywcem w miejscowym solarium. Podczas pogrzebu cheerleaderek, Wendy przedstawia Kevinowi swoje nietypowe odkrycie – ocaleni giną śmiercią, którą w ironiczny sposób przedstawiają zdjęcia wykonane podczas feralnego wieczoru. Okazuje się również, że kolejność zgonów jest zbieżna z kolejnością, w jakiej nastolatkowie siedzieli w pociągu, i tak kolejną ofiarą pada Frankie, który podczas jazdy rollercoasterem siedział tuż za Ashley i Ashlyn, by móc je sfilmować. Wentylator w samochodzie wbił mu się w głowę przez uderzenie ciężarówki w tył samochodu. Następnie w irracjonalnym wypadku ginie Lewis, którego głowa została zmiażdżona przez uszkodzony sprzęt do ćwiczeń, oraz Erin która została przebita przez gwoździe wystrzelone z pistoletu Iana, a Wendy z przerażeniem odkrywa, że minionego wieczoru w lunaparku zjawiła się również jej młodsza siostra Julie (Amanda Crew) i jej przyjaciółki. Wendy odnajduje siostrę podczas festynu organizowanego z okazji rocznicy miasta i wspólnie z Kevinem ratuje ją przed śmiercią w makabrycznym wypadku. Ginie jednak Perry (Maggie Ma), przyjaciółka Julie, która zostaje przebita flagą narodową. Na miejskiej imprezie pojawia się Ian, który obwinia Wendy za śmierć swojej dziewczyny Erin, i ostatecznie umiera, przygnieciony przez słup.

Sześć miesięcy później, podczas święta dziękczynienia, Wendy wybiera się ze swoimi przyjaciółmi z college’u do restauracji. W pociągu metra spotyka Julie i Kevina. Okazuje się, że śmierć nie wyrównała wszystkich rachunków i wkrótce dochodzi do wypadku, a w jego konsekwencji do śmierci pasażerów linii metra. Wendy miała tego wizje, ale nie udało jej się zatrzymać metra.

Zobacz podobne do „Oszukać przeznaczenie 3”: