Nowi mutanci [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Nowi mutanci [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The New Mutants
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 26 sierpnia 2020 (świat)
  • Długość: 1 godz. 38 min.
  • Gatunek: horror

Pięcioro młodych mutantów, trzymanych w sekretnym ośrodku wbrew ich woli, przebudza swoje zdolności i walczy, by uciec od grzechów przeszłości. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Nowi mutanci”

Nowi mutanci (oryg. The New Mutants) – amerykański fantastycznonaukowy film grozy na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiedzialny jest Josh Boone, który napisał scenariusz razem z Knate Lee. W rolach głównych wystąpili: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Alice Braga, Blu Hunt i Henry Zaga.

Piątka młodych mutantów odkrywa swoje zdolności i są przetrzymywani w zamknięciu wbrew swojej woli. Próbują uciec i walczą o samych siebie.

Jego światowa premiera filmu miała miejsce 26 sierpnia 2020 roku, gdzie zadebiutował między innymi w Polsce i we Francji. Film zarobił w weekend otwarcia ponad 11 milionów dolarów przy budżecie 67 milionów i spotkał się z przeważnie negatywnymi ocenami krytyków. Jest on trzynastą produkcją i zarazem ostatnim film należącym do franczyzy uniwersum filmowego osadzonego w świecie X-Men oraz samodzielnym spin-offem. Boone początkowo planował trylogię, jednak wskutek powrotu praw do ekranizacji do Marvel Studios, plany ten zostały anulowane.

Zobacz podobne do „Nowi mutanci”: