Nostalgia anioła [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Nostalgia anioła [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Lovely Bones
  • Kraj: Nowa Zelandia
  • Data premiery: 24 listopada 2009 (świat)
  • Długość: 2 godz. 15 min.
  • Gatunek: dramat

Historia 14-letniej Susie Salmon, która zostaje zamordowana przez sąsiada. Zawieszona pomiędzy niebem a ziemią, obserwuje swoich bliskich, próbujących ją odnaleźć. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Nostalgia anioła”

Nostalgia anioła (ang. The Lovely Bones) – powieść amerykańskiej pisarki Alice Sebold z 2002 roku, opowiadająca historię brutalnego gwałtu, którego ofiarą w młodości padła sama autorka.

Główną bohaterką książki jest zabawna i odważna Susie Salmon, która, po przedwczesnym opuszczeniu tego świata, przygląda się toczącemu nadal życiu na ziemi ze swojego tajemniczego, osobistego świata, w którym może mieć wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem powrotu do swoich najbliższych. Z tej perspektywy Susie obserwuje swoją rodzinę, która z trudem radzi sobie z bolesną osobistą stratą. W miarę jak rodzina zmaga się z żalem i rosnącą frustracją związaną z niemożnością znalezienia sprawcy morderstwa, Susie stara się naprowadzić swojego ojca na trop mordercy. Wzmocniona miłością i współczuciem, które odczuwa w stosunku do pozostawionej na ziemi rodziny, do Susie ostatecznie dociera, że musi pozwolić swoim najbliższym pogodzić się z jej śmiercią i odnaleźć wewnętrzny spokój.

W 2009 roku powieść została zekranizowana przez Petera Jacksona. W głównej roli wystąpiła nominowana do Oscara za Pokutę Saoirse Ronan. Film miał swoją premierę w grudniu 2009, a w Polsce 12 marca 2010.

Zobacz podobne do „Nostalgia anioła”: