Niesamowity Spider-Man [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Niesamowity Spider-Man [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Amazing Spider-Man
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 13 czerwca 2012 (świat)
  • Długość: 2 godz. 16 min.
  • Gatunek: akcja

Peter Parker mierzy się zarówno z byciem superbohaterem, dorastaniem, jak i człowiekiem Jaszczurem. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Niesamowity Spider-Man”

Niesamowity Spider-Man (oryg. The Amazing Spider-Man) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Marc Webb na podstawie scenariusza Jamesa Vanderbilta, Alvina Sargenta i Steve’a Klovesa. Tytułową rolę zagrał Andrew Garfield, a obok niego w głównych rolach wystąpili: Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Campbell Scott, Irrfan Khan, Martin Sheen i Sally Field.

Peter Parker zostaje ugryziony przez genetycznie zmodyfikowanego pająka, wskutek czego zyskuje nowe nadludzkie zdolności podobne do pajęczych i postanawia ocalić miasto przed tajemniczym wrogiem, Jaszczurem.

Światowa premiera filmu miała miejsce 13 czerwca 2012 roku w Tokio. W Polsce zadebiutował on 4 lipca tego samego roku. Film przy budżecie 230 milionów dolarów zarobił ponad 757 milionów. Otrzymał on przeważnie pozytywne oceny od krytyków. Jest to reboot trylogii Sama Raimiego z Tobeyem Maguire’em w roli głównej zapoczątkowany filmem Spider-Man z 2002 roku. Powstała jego kontynuacja Niesamowity Spider-Man 2 z 2014, a dwa kolejne filmy zostały ostatecznie anulowane. Po drugim filmie studio zdecydowało się na kolejny reboot jako część franczyzy Marvel Cinematic Universe z Tomem Hollandem w roli Spider-Mana.

Zobacz podobne do „Niesamowity Spider-Man”: