Marsjanie atakują! [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Marsjanie atakują! [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Mars Attacks!
  • Kraj: Not Found
  • Data premiery: 12 grudnia 1996 (świat)
  • Długość: 1 godz. 46 min.
  • Gatunek: komedia

Ziemię otaczają latające spodki Marsjan. Pojawienie się kosmitów wpłynie na każdego: od prezydenta Stanów Zjednoczonych po nieśmiałego nastolatka i jego babcię. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Marsjanie atakują!”

Marsjanie atakują! (ang. Mars Attacks!) – amerykańska komedia fantastycznonaukowa z 1996 roku w reżyserii Tima Burtona, oparta na serii kart o tym samym tytule. Film jest pastiszem i hołdem oddanym filmom klasy B z gatunku science fiction, zawiera w sobie typowe dla filmów Burtona elementy czarnego i surrealistycznego humoru, jak również satyry politycznej.

Reżyser Tim Burton wraz ze scenarzystą Jonathanem Gemsem rozpoczęli produkcję filmu już w 1993 roku, kiedy to Warner Bros. wykupiło prawa do kart Mars Attacks! na możliwość wykorzystania ich wizerunku w filmie. Budżet samego filmu wyniósł $80 milionów, a na kampanię reklamową wydano 20 milionów dolarów. Film kręcono w okresie od lutego do czerwca 1996 roku.

Filmowcy wynajęli studio Industrial Light & Magic do komputerowego stworzenia postaci Marsjan, pomimo wcześniejszych planów na wykorzystanie animacji poklatkowej, na co nie pozwolił budżet filmu. Marsjanie atakują! mieli swoją oficjalną premierę 13 grudnia 1996 roku i otrzymali mieszane oceny od recenzentów. Film zarobił w sumie $101 milionów.

Zobacz podobne do „Marsjanie atakują!”: