Ludzka stonoga [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Ludzka stonoga [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Human Centipede (First Sequence)
  • Kraj: Not Found
  • Data premiery: 26 września 2009 (świat)
  • Długość: 1 godz. 30 min.
  • Gatunek: horror

Niemiecki chirurg porywa trzy osoby i łączy je ze sobą w taki sposób, by utworzyły jeden układ pokarmowy. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Ludzka stonoga”

Ludzka stonoga (ang.) The Human Centipede: First Sequence – holenderski horror filmowy z 2009 roku w reżyserii Toma Sixa. W rolach głównych występują Dieter Laser, Ashley C. Williams, Ashlynn Yennie i Akihiro Kitamura. Film opowiada o niemieckim chirurgu, który porywa trzy osoby i łączy chirurgicznie ich usta z odbytem tworząc „ludzką stonogę”.

Koncepcja filmu zrodziła się z żartu przyjaciół reżysera o karaniu pedofilów poprzez przyszycie ich ust do odbytu grubego kierowcy ciężarówki. Six stwierdził również, że inspiracją do powstania filmu były eksperymenty medyczne prowadzone przez Josefa Mengele w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Reżyser stwierdził w wywiadach, że chirurg asystował w projekcie procedury medycznej i że film jest w 100% zgodny z wiedzą medyczną. Jednak dokładność medyczna została określona jako śmieszna i „bzdurna” przez lekarzy i krytyków.

Ludzka stonoga otrzymała mieszane recenzje, ale kilka wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych. Serwis Rotten Tomatoes przyznał mu wynik 49%, co oznacza „zgniły”. Film został wydany w Stanach Zjednoczonych poprzez wideo na życzenie 28 kwietnia 2010 oraz w wersji limitowanej w kinach 30 kwietnia. Sequel filmu zatytułowany Ludzka stonoga 2, został wydany w 2011 roku.

Zobacz podobne do „Ludzka stonoga”: