Logan: Wolverine [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Logan: Wolverine [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Logan
  • Kraj: Australia
  • Data premiery: 17 lutego 2017 (świat)
  • Długość: 2 godz. 17 min.
  • Gatunek: dramat

Logan opiekuje się chorym Charlesem Xavierem, nie stroniąc od alkoholu. Jego wegetację przerywa prośba nieznajomej o przewiezienie małej Laury za kanadyjską granicę. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Logan: Wolverine”

Logan: Wolverine (oryg. Logan) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa Marvel Comics. Został on wyreżyserowany przez Jamesa Mangolda, który napisał scenariusz wspólnie z Scottem Frankiem i Michaelem Greenem. Tytułową rolę zagrał Hugh Jackman, a obok niego w głównych rolach wystąpili: Patrick Stewart, Dafne Keen, Richard E. Grant, Boyd Holbrook i Stephen Merchant.

W ponurej przyszłości, sędziwy Wolverine i bardzo chory Charles Xavier stają w obronie młodej mutantki o imieniu Laura przed Donaldem Pierce’em i Zanderem Rice’em.

Jego światowa premiera miała miejsce 17 lutego 2017 roku podczas 67. MFF w Berlinie. W Polsce film zadebiutował 3 marca tego samego roku. Film zarobił prawie 620 milionów dolarów przy budżecie 97 milionów i otrzymał pozytywne oceny od krytyków. Jest on dziesiątą produkcją wchodzącą w skład franczyzy uniwersum filmowego osadzonego w świecie X-Men i kontynuacją spin-offów głównej serii X-Men Geneza: Wolverine z 2009 i Wolverine z 2013 roku. Jest to ostatni film, w którym Hugh Jackman wciela się w Wolverine’a, a Patrick Stewart w Profesora X. Czarno-biała wersja filmu Logan Noir wyświetlana była a amerykańskich kinach od 16 maja 2017 roku. W 2020 roku swoją premierę miał ostatni film należący do franczyzy Nowi mutanci. W 2019 roku prawa do ekranizacji powróciły do Marvel Studios, w przyszłości są plany zintegrowania postaci jako część franczyzy Marvel Cinematic Universe.

Zobacz podobne do „Logan: Wolverine”: