Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Zack Snyder’s Justice League
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 18 marca 2021 (świat)
  • Długość: 4 godz.
  • Gatunek: akcja

Bruce Wayne, chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince, by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (oryg. Zack Snyder’s Justice League), także Snyder Cut – amerykański film o superbohaterach z 2021 w reżyserii Zacka Snydera na podstawie scenariusza Chrisa Terrio, będącego adaptacją komiksów DC Comics. W rolach głównych wystąpili m.in. Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Ray Fisher, Jason Momoa i Ezra Miller. Światowa premiera filmu odbyła się 18 marca 2021 na platformie HBO Max, z kolei polska tego samego dnia na platformie HBO Go.

Film jest wersją reżyserską Ligi Sprawiedliwości z 2017. Opowiada o tym, jak Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Flash (Ezra Miller), Aquaman (Jason Momoa) oraz Cyborg (Ray Fisher) łączą siły, tworząc zespół zwany Ligą Sprawiedliwości w celu ocalenia świata przed Darkseidem (Ray Porter) oraz jego wysłannikiem Steppenwolfem (Ciarán Hinds). Grupa superbohaterów musi ochronić trzy Mother Boksy – potężne sześcienne artefakty, które połączone mogą umożliwić podbój Ziemi.

Produkcja formalnie nie należy do franczyzy DC Extended Universe. Wersja kinowa z 2017 roku borykała się z wieloma trudnościami w czasie produkcji. Zack Snyder będący jej pierwotnym reżyserem z powodu śmierci swojej córki zrezygnował z dalszej pracy nad filmem na etapie post-produkcji. Snydera na stanowisku reżysera zastąpił Joss Whedon, który usunął z filmu większość scen nagranych przez Snydera i nakręcił wiele nowego materiału. Film Whedona nie spełnił oczekiwań widzów oraz został negatywnie przyjęty przez krytyków. Pod wpływem fanów i członków obsady Snyder postanowił opublikować swoją wersję. Większość scen pochodzi z materiałów niewykorzystanych przez Whedona, a nad montażem filmu całościowo czuwał sam Snyder.

Snyder Cut zebrał w większości pozytywne recenzje ze strony krytyków, którzy stwierdzili jego poprawę jakościową względem wersji z 2017 roku, chwaląc głównie sposób, w jaki rozwinięto bohaterów filmu, oraz nadanie im większej głębi. Krytykowano natomiast zbyt długi czas trwania filmu.

W pierwszych dniach po premierze w Stanach Zjednoczonych co najmniej pięć minut filmu obejrzało około 1,8 mln gospodarstw domowych, w Kanadzie było to 1,1 mln. W Australii film stał się największą premierą w historii na platformie Binge.

Zobacz podobne do „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”: