Legion samobójców: The Suicide Squad [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Suicide Squad
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 28 lipca 2021 (świat)
  • Długość: 2 godz. 12 min.
  • Gatunek: Akcja

„Witajcie w piekle, zwanym też Belle Reve. Jest to więzienie z największym odsetkiem zgonów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Trzymani są tu najgorsi superzłoczyńcy, którzy…”

„Witajcie w piekle, zwanym też Belle Reve. Jest to więzienie z największym odsetkiem zgonów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Trzymani są tu najgorsi superzłoczyńcy, którzy posuną się do wszystkiego, żeby odzyskać wolność. Nawet do wstąpienia do supertajnej i superszemranej Jednostki Uderzeniowej X. Dzisiejsze zadanie z rodzaju wykonaj albo zgiń? Zebrać oddział przestępców, w tym Bloodsporta, Peacemakera, Kapitana Boomeranga, Ratcatcher Drugą, Savanta, King Sharka, Blackguarda, Javelina i ulubioną świruskę każdego, Harley Quinn. Następnie uzbroić ich po zęby i zrzucić (dosłownie) na odludnej wyspie Corto Maltese, na której roi się od wrogów. Oddział, wykonując swoją misję poszukiwawczą, przedziera się przez dżunglę, w której za każdym drzewem czają się bojówkarze i partyzanci. Renegatów okiełznać może jedynie towarzyszący im pułkownik Rick Flag… oraz rządowe implanty w uszach, zdradzające każde ich posunięcie Amandzie Waller. I jak zwykle – jeden nieopatrzny ruch i nie żyją (z ręki przeciwników, współtowarzysza lub samej Waller). Gdyby ktoś chciał pobawić się w hazardzistę, to rozsądek podpowiada, żeby na nich nie stawiać. Na żadne z nich.”

W rolach głównych: 

  • Margot Robbie
  • Idris Elba
  • John Cena

Więcej o filmie „Legion samobójców: The Suicide Squad”

Legion samobójców: The Suicide Squad (oryg. The Suicide Squad) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o drużynie antybohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa DC Comics. Za reżyserię i scenariusz odpowiadał James Gunn. W głównych rolach wystąpili m.in. Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, Joel Kinnaman, Peter Capaldi, David Dastmalchian, Daniela Melchior, Michael Rooker, Alice Braga i Viola Davis.

Światowa premiera filmu odbyła się 28 lipca 2021 roku we Francji. W Polsce zadebiutował 6 sierpnia tego samego roku. Jest upon częścią franczyzy DC Extended Universe i kontynuacją filmu Legion samobójców (2016). Zapowiedziany został serialowy spin-off Peacemaker.