Legion Samobójców [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Legion Samobójców
[CDA] Online Cały Film Lektor PL

Legion Samobójców to amerykański film o superbohaterach z 2016 roku oparty na zespole superzłoczyńców DC Comics o tej samej nazwie. Trzecia część DC Extended Universe, została napisana i wyreżyserowana przez Davida Ayera i występuje w obsadzie, w tym Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Scott Eastwood, Karen Fukuhara, Ike Barinholtz i Cara Delevingne. W filmie tajna agencja rządowa kierowana przez Amandę Waller rekrutuje uwięzionych super-złoczyńców do wykonywania niebezpiecznych misji czarnych operacji i ratowania świata przed potężnym zagrożeniem w zamian za zmniejszone wyroki.

Do lutego 2009 roku Warner Bros. Ayer podpisał kontrakt z filmem Suicide Squad we wrześniu 2014 roku, by pisać i reżyserować, a do października rozpoczął się proces castingu. Główne zdjęcia rozpoczęły się 13 kwietnia 2015 roku w Toronto, Ontario, z dodatkowymi zdjęciami w Chicago, a zakończyły się w sierpniu tego samego roku.

Suicide Squad miał swoją premierę w Nowym Jorku 1 sierpnia 2016 r. I został wydany w Stanach Zjednoczonych w RealD 3D, IMAX i IMAX 3D 5 sierpnia 2016 r. Po mocnym debiucie, który ustanowił nowe rekordy kasowe, film zarobił ponad 746 milionów dolarów na całym świecie, co czyni go dziesiątym najbardziej dochodowym filmem 2016 roku. Film otrzymał głównie negatywne recenzje od krytyków, z uznaniem dla obsady i efektów makijażu, ale krytykę za fabułę, reżyserię, montaż i postacie. Film był nominowany i zdobył wiele nagród w różnych kategoriach, w tym Oscara za najlepszy makijaż i fryzurę na 89. ceremonii rozdania Oscarów, co czyni go pierwszym filmem DCEU, który zdobył Oscara. Następnie w 2020 roku pojawił się spin-off Birds of Prey, w którym wystąpił Robbie, a po nim w 2021 roku pojawi się samodzielna kontynuacja The Suicide Squad, w której powrócą Robbie, Kinnaman, Davis i Courtney.