Król rozrywki [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Król rozrywki [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Greatest Showman
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 20 grudnia 2017 (świat)
  • Długość: 1 godz. 45 min.
  • Gatunek: biograficzny

Historia amerykańskiego artysty, P.T. Barnuma, założyciela cyrku z trzema arenami, który przyniósł mu sławę. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Król rozrywki”

Król rozrywki – amerykański musical z 2017 roku, będący debiutem reżyserskim Michaela Graceya, oparty na scenariuszu Jenny Bicks i Billa Condona. W rolach głównych wystąpili Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams, Rebecca Ferguson i Zendaya. Film był inspirowany historią cyrku Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus założonego przez P.T. Barnuma w 1871 roku.

Król rozrywki spotkał się z mieszaną reakcją krytyków, którzy docenili role Jackmana i reszty wykonawców oraz muzykę, lecz został on przy tym określony płytkim i złowieszczym.

Na 75. ceremonii wręczenia Złotych Globów film otrzymał nominację do nagrody w kategorii „najlepszego filmu komediowego lub musicalu”, natomiast Hugh Jackman w kategorii „najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu”. Utwór muzyczny This Is Me duetu Pasek and Paul otrzymał Złotego Globa w kategorii „najlepszej piosenki” i był nominowany na 90. ceremonii wręczenia Oscarów do Nagrody Akademii Filmowej.

Zobacz podobne do „Król rozrywki”: