Kapitan Marvel [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Kapitan Marvel
[CDA] Online Cały Film Lektor PL

Kapitan Marvel to amerykański film o superbohaterach z 2019 roku oparty na bohaterce Marvel Comics Carol Danvers. Wyprodukowany przez Marvel Studios i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures, jest to 21. film w Marvel Cinematic Universe (MCU). Film został napisany i wyreżyserowany przez Annę Boden i Ryana Flecka, a Nicole Perlman, Meg LeFauve i Geneva Robertson-Dworet również współtworzyli scenariusz. Brie Larson występuje jako Danvers, obok Samuela L. Jacksona, Bena Mendelsohna, Djimona Hounsou, Lee Pace, Lashany Lynch, Gemmy Chan, Annette Bening, Clarka Gregga i Jude Law. Akcja rozgrywa się w 1995 roku i opowiada o tym, jak Danvers zostaje Kapitanem Marvelem po tym, jak Ziemia znajduje się w centrum galaktycznego konfliktu między dwiema obcymi cywilizacjami.

Prace nad filmem rozpoczęły się już w maju 2013 roku. Został on oficjalnie ogłoszony w październiku 2014 roku jako pierwszy film o superbohaterach prowadzony przez kobiety w Marvel Studios. Perlman i LeFauve zostali zatrudnieni jako zespół scenarzystów w kwietniu następnego roku po przedstawieniu oddzielnych ujęć postaci. Opowieść zapożycza elementy z komiksu Roya Thomasa z 1971 roku „Kree – Skrull War”. 

Larson został ogłoszony Danversem na San Diego Comic-Con 2016, a Boden i Fleck zostali zatrudnieni do reżyserii w kwietniu 2017 roku. Robertson-Dworet wkrótce przejął obowiązki scenariuszy, a pozostała obsada została dodana przed rozpoczęciem zdjęć. Zdjęcia plenerowe rozpoczęły się w styczniu 2018 r., A główne zdjęcia rozpoczęły się w marcu w Kalifornii, a zakończyły w Luizjanie w lipcu 2018 r. Jackson i Gregg – którzy między innymi wcielają się w role z poprzednich filmów MCU – zostali cyfrowo zdelegalizowana w postprodukcji, aby odzwierciedlają scenerię filmu z lat 90.

Kapitan Marvel miał swoją premierę w Londynie 27 lutego 2019 r., A kinowa premiera odbyła się w Stanach Zjednoczonych 8 marca w ramach trzeciej fazy MCU. Film zarobił ponad 1,1 miliarda dolarów na całym świecie, co czyni go pierwszym filmem o superbohaterach prowadzonym przez kobiety, który przekroczył granicę miliarda dolarów. Stał się piątym najbardziej dochodowym filmem w 2019 roku i był 23. najbardziej dochodowym filmem wszechczasów podczas jego trwania w kinie. Film zyskał uznanie za role aktorów, zwłaszcza Larsona. Wydanie sequela zaplanowano na 8 lipca 2022 roku.