Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Captain America: Civil War
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 12 kwietnia 2016 (świat)
  • Długość: 2 godz. 26 min.
  • Gatunek: akcja

ONZ wprowadza przymusowy rejestr bohaterów, który doprowadza do konfliktu pomiędzy Kapitanem Ameryką a Iron Manem. Sytuację komplikuje zamach na króla Wakandy. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (oryg. Captain America: Civil War) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2016 roku na podstawie serii komiksów o superbohaterze o pseudonimie Kapitan Ameryka wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadali Anthony i Joe Russo na podstawie scenariusza Christophera Markusa i Stephena McFeelya. Tytułową rolę zagrał Chris Evans, a obok niego w rolach głównych wystąpili: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Don Cheadle, Jeremy Renner, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Emily VanCamp, Tom Holland, Frank Grillo, William Hurt i Daniel Brühl.

Po wydarzeniach w Avengers: Czas Ultrona, Steve Rogers wraz z nowym zespołem Avengers muszą sobie poradzić z kolejnym międzynarodowym problemem. Władze państw próbują wprowadzić ustawę regulującą działania superbohaterów oraz określenie, kiedy mogą korzystać z pomocy Avengers.

Wojna bohaterów wchodzi w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe. Jest to trzynasty film należący do tej franczyzy, który stanowi część jej pierwszego rozdziału zatytułowanego The Infinity Saga. Jest to również kontynuacja filmów Captain America: Pierwsze starcie z 2011 i Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz z 2014 roku. W 2021 roku zadebiutował w serwisie Disney+ serialowy spin-off, Falcon i Zimowy Żołnierz, z Mackiem i Stanem w tytułowych rolach. Zapowiedziano również czwarty film serii.

Światowa premiera filmu miała miejsce 12 kwietnia 2016 roku w Los Angeles, w Polsce zaś zadebiutował on 6 maja tego samego roku. Wojna bohaterów zarobiła przeszło 1,15 miliarda dolarów przy budżecie wynoszącym 250 milionów. Otrzymała również pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”: