Iron Man 3 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Iron Man 3 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: n/d
  • Kraj: Chiny
  • Data premiery: 12 kwietnia 2013 (świat)
  • Długość: 2 godz. 10 min.
  • Gatunek: akcja

Tony Stark wyrusza w podróż, by zemścić się na tych, przez których jego świat legł w gruzach. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Iron Man 3”

Iron Man 3 – amerykańsko-chiński fantastycznonaukowy film akcji z 2013 roku na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym pseudonimie wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Shane Black, który wraz z Drew Pearcem napisał scenariusz. W tytułowej roli powrócił Robert Downey Jr., a obok niego w głównych rolach wystąpili: Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau i Ben Kingsley.

Tony Stark walczy ze stresem i atakami paniki po wydarzeniach z Avengers. Przychodzi mu się zmierzyć z organizacją terrorystyczną kierowaną przez tajemniczego Mandaryna.

Iron Man 3 wchodzi w skład II Fazy Marvel Cinematic Universe. Jest to siódmy film należący do tej franczyzy i stanowi część jej pierwszego rozdziału zatytułowanego The Infinity Saga. Jest to kontynuacja filmów Iron Man z 2008 i Iron Man 2 z 2010 roku. W serwisie Disney+ zadebiutuje jego serialowy spin-off, Armor Wars, z Cheadlem w głównej roli.

Światowa premiera filmu miała miejsce 14 kwietnia 2013 roku w Paryżu. W Polsce produkcja ta zadebiutowała 9 maja tego samego roku. Iron Man 3 zarobił przeszło 1,2 miliarda dolarów, a jego budżet wyniósł 200 milionów. Otrzymał pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Iron Man 3”: