Iron Man 2 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Iron Man 2 [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: n/d
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 26 kwietnia 2010 (świat)
  • Długość: 2 godz. 4 min.
  • Gatunek: akcja

Iron Man stawia czoło Iwanowi Wanko, znanemu jako Whiplash. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Iron Man 2”

Iron Man 2 – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2010 roku na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym pseudonimie wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Jon Favreau na podstawie scenariusza Justina Therouksa. W tytułowej roli powrócił Robert Downey Jr., a obok niego w głównych rolach wystąpili: Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Mickey Rourke i Samuel L. Jackson.

Sześć miesięcy po wydarzeniach w filmie Iron Man, główny bohater, Tony Stark, odmawia współpracy z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie przekazania technologii „Iron Man”. Równocześnie zmaga się z problemami zdrowotnymi, jakie powoduje reaktor łukowy w jego klatce piersiowej. W tym czasie rosyjski uczony, Ivan Vanko, zbudował podobny reaktor i zasilaną nim broń w celu realizacji zemsty przeciwko rodzinie Starków. Łączy on swoje siły z biznesowym rywalem Starka, Justinem Hammerem.

Iron Man 2 wchodzi w skład I Fazy Marvel Cinematic Universe. Jest to trzeci film należący do tej franczyzy i tworzy on jej pierwszy rozdział zatytułowany The Infinity Saga. Jest kontynuacją filmu Iron Man z 2008 roku. Trzeci film, Iron Man 3, miał premierę w 2013 roku.

Światowa premiera filmu miała miejsce 26 kwietnia 2010 roku w Los Angeles. W Polsce zadebiutował on 30 kwietnia tego samego roku. Przy budżecie 200 milionów dolarów Iron Man 2 zarobił prawie 624 milionów dolarów. Film otrzymał również przeważnie pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Iron Man 2”: