Interstellar [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Interstellar [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Interstellar to brytyjsko-amerykański epicki film science fiction z 2014 roku, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Christophera Nolana. W rolach głównych Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Bill Irwin, Ellen Burstyn, John Lithgow, Matt Damon i Michael Caine. Osadzony w dystopijnej przyszłości, w której ludzkość walczy o przetrwanie, film śledzi grupę astronautów, którzy podróżują przez tunel czasoprzestrzenny w pobliżu Saturna w poszukiwaniu nowego domu dla ludzkości.

Bracia Christopher i Jonathan Nolan napisali scenariusz, który wywodzi się ze scenariusza, który Jonathan opracował w 2007 roku. Christopher wyprodukował film Interstellar ze swoją żoną, Emmą Thomas, poprzez ich firmę producencką Syncopy oraz z Lyndą Obst przez Lynda Obst Productions. Fizyk teoretyk Caltech i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 2017 roku [4] Kip Thorne był producentem wykonawczym, konsultantem naukowym i autorem książki „The Science of Interstellar”. Paramount Pictures, Warner Bros. i Legendary Pictures współfinansowały film. 

Operator Hoyte van Hoytema nakręcił go na 35 mm w formacie anamorficznym Panavision i IMAX 70 mm. Główne zdjęcia rozpoczęły się pod koniec 2013 roku i miały miejsce w Albercie (Kanada), Islandii i Los Angeles. Interstellar wykorzystuje rozległe praktyczne i miniaturowe efekty, a firma Double Negative stworzyła dodatkowe efekty cyfrowe.

Interstellar miał swoją premierę 26 października 2014 roku w Los Angeles w Kalifornii. W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy został wydany na kasetach filmowych, rozszerzając się na miejsca korzystające z projektorów cyfrowych. Film zarobił na całym świecie ponad 677 milionów dolarów (i 696 milionów dolarów po kolejnych reedycjach), co czyni go dziesiątym najbardziej dochodowym filmem 2014 roku. Interstellar otrzymał pozytywne recenzje za scenariusz, reżyserię, motywy, efekty wizualne, ścieżkę dźwiękową , głębia emocjonalna, gra aktorska i ambicja. 

Podczas 87. ceremonii wręczenia Oscarów film zdobył Oscara za najlepsze efekty wizualne i był nominowany do nagrody za najlepszą muzykę oryginalną, najlepsze miksowanie dźwięku, najlepszy montaż dźwięku i najlepszą scenografię.