Hostel [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Hostel [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: n/d
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 17 września 2005 (świat)
  • Długość: 1 godz. 34 min.
  • Gatunek: horror

Trzech przyjaciół jedzie na wakacje do Słowacji. Wkrótce zostają porwani i przeniesieni w sam środek piekła. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Hostel”

Hostel – tanie miejsce tymczasowego zakwaterowania o standardzie różniącym się od hotelu głównie liczbą miejsc w pokojach, łóżkami piętrowymi i współdzieleniem części wyposażenia oraz pomieszczeń (np. kuchnie, łazienki).

Częstymi gośćmi w hostelach są studenci i osoby uczące się z różnych krajów. Charakterystyczną cechą tych obiektów jest możliwość wynajęcia łóżka w pokoju wieloosobowym.

Pierwszy hostel (schronisko młodzieżowe) otwarty został przez Richarda Schirrmanna w Niemczech w roku 1912.

Z pojęciem hostelu stricte związane jest pojęcie backpackingu, czyli specyficznej formy podróżowania, najczęściej polegającej na przemieszczaniu się od miasta do miasta publicznymi środkami transportu. Backpacker w języku angielskim to człowiek z plecakiem na plecach. Ostatnio ta forma podróżowania urosła do roli sposobu na życie.

Hostele nie spełniają pewnych wymogów formalnoprawnych, z powodu czego nie mogą używać nazwy hotel czy motel.

Hostel jest słowem pochodzącym z języka angielskiego, oznacza schronisko lub noclegownię, może także oznaczać schronisko młodzieżowe. W języku pracowników hostelu często używa się skróconej nazwy „host”.

Pokoje w hostelach to najczęściej tzw. dormitoria, czyli pokoje wieloosobowe. Wieloosobowy oznacza w tym wypadku zazwyczaj pokoje z 6–12 łóżkami, mogą być przeznaczone dla obu płci, męskie lub żeńskie. Podział na pokoje męskie i żeńskie nie we wszystkich krajach świata jest przestrzegany.

W hostelach można znaleźć także pokoje indywidualne: 1-, 2-, 3-osobowe. Cena pokoju wzrasta, jeśli znajduje się w nim łazienka, w innym wypadku łazienka jest współdzielona i znajduje się blisko pokoju. Ceny hosteli są jednak niższe niż ceny hoteli.

Obowiązujący niepisany standard hostelowy to: darmowy internet (o ile jest dostępny), czasem darmowe, proste śniadanie lub kawa i herbata, pokój wspólny dla gości (najczęściej z telewizorem) oraz otwarta całą dobę recepcja.

Hostele istnieją praktycznie na całym świecie, są bardzo popularną alternatywą dla hoteli.

Zobacz podobne do „Hostel”: