Hobbit: Niezwykła podróż [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Hobbit: Niezwykła podróż [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: The Hobbit: An Unexpected Journey
  • Kraj: Nowa Zelandia
  • Data premiery: 28 listopada 2012 (świat)
  • Długość: 2 godz. 49 min.
  • Gatunek: fantasy

Hobbit Bilbo Baggins wyrusza w niebezpieczną podroż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami pokonać smoka Smauga. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Hobbit: Niezwykła podróż”

Hobbit: Niezwykła podróż (ang. The Hobbit: An Unexpected Journey) – pierwszy film z trylogii Hobbit w reżyserii Petera Jacksona. Światowa premiera filmu odbyła się 13 grudnia 2012. Film jest adaptacją powieści J.R.R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem. Kręcono go w plenerach Nowej Zelandii. Bezpośrednim sequelem filmu jest Hobbit: Pustkowie Smauga. Trylogia Hobbita jest prequelem do trylogii Władcy Pierścieni, wyreżyserowanej również przez Jacksona.

Fabuła Hobbita przedstawia historię 60 lat przed głównymi wydarzeniami w ekranizacji Władcy Pierścieni. Niezwykła Podróż opowiada o hobbicie Bilbo Bagginsie, który wyrusza wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami w podróż do Samotnej Góry w celu pokonania smoka Smauga.

Światowa premiera filmu miała miejsce 13 grudnia 2012 roku. W Polsce premiera filmu odbyła się 28 grudnia 2012 roku. Na DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D w Polsce film ukazał się 9 kwietnia 2013 roku, dystrybuowany przez Galapagos Films.

Serwis Rotten Tomatoes przyznał mu wynik 64%.

Zobacz podobne do „Hobbit: Niezwykła podróż”: