Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Star Wars: Episode VII – The Force Awakens
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 14 grudnia 2015 (świat)
  • Długość: 2 godz. 15 min.
  • Gatunek: przygodowy

Najwyższy Porządek, który powstał na gruzach pokonanego 30 lat wcześniej złowrogiego Imperium, próbuje podbić resztę galaktyki. Przeciwstawiają mu się jedynie członkowie Ruchu Oporu. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (ang. Star Wars: The Force Awakens), tytuł alt. Gwiezdne wojny: część VII – Przebudzenie Mocy – amerykański film z gatunku space opera w reżyserii J.J. Abramsa, którego premiera miała miejsce 14 grudnia 2015 roku, a do dystrybucji kinowej trafił cztery dni później. Jest to siódma odsłona serii filmów Gwiezdne wojny. W rolach głównych występują Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson i Max von Sydow. Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew i Kenny Baker ponownie wcielają się w role z poprzednich filmów. Akcja filmu rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi i koncentruje się na losach trójki nowych głównych bohaterów.

Przebudzenie Mocy jest pierwszym filmem w trzeciej trylogii Gwiezdnych wojen ogłoszonej po przejęciu przez The Walt Disney Company Lucasfilmu w październiku 2012. Za produkcję odpowiedzialni byli J.J. Abrams, jego wieloletni współpracownik Bryan Burk oraz prezes Lucasfilmu Kathleen Kennedy. J.J. Abrams wyreżyserował film w oparciu o scenariusz napisany wspólnie z Lawrence’em Kasdanem, współscenarzystą Imperium kontratakuje i Powrotu Jedi. John Williams ponownie skomponował ścieżkę dźwiękową, a twórca Gwiezdnych wojen George Lucas pomagał jako kreatywny konsultant.

Film został wyprodukowany przez Walt Disney Pictures, Lucasfilm i Bad Robot Productions. Za dystrybucję odpowiada Walt Disney Studios Motion Pictures. Zdjęcia trwały od maja do listopada 2014 w Abu Zabi, Irlandii i Pinewood Studios w Londynie. Jest czwartym najbardziej dochodowym filmem w historii i trzecim, który przekroczył granicę dwóch miliardów dolarów wpływów ze sprzedaży biletów.

Zobacz podobne do „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”: