Green Book [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Green Book [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: n/d
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 11 września 2018 (świat)
  • Długość: 2 godz. 10 min.
  • Gatunek: dramat

Drobny cwaniaczek z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Green Book”

Green Book – amerykański komediodramat z 2018, opowiadający opartą na faktach historię pianisty Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi. Wyróżniony Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego (Mahershala Ali) za rok 2018. Tytuł filmu pochodzi od The Negro Motorist Green Book – poradnika dla Afroamerykanów podróżujących po południowych stanach USA autorstwa Victora Hugo Greena.

Film wyreżyserował Peter Farrelly według scenariusza autorstwa jego, Briana Heyes Currie oraz syna jednego z bohaterów – Nicka Vallelongi na podstawie wywiadów udzielanych przez jego ojca i Dona Shirleya oraz listów pisanych przez Tony’ego do swojej żony. Światowa premiera odbyła się 11 września 2018 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, podczas którego film otrzymał People Choice’s Award. 17 października Green Book otworzyło 29 Festiwal Filmowy w Nowym Orleanie, a 9 listopada zostało zaprezentowane na AFI Fest. 16 listopada film zaczęto pokazywać w dwudziestu miastach USA, a 21 listopada wszedł do normalnej dystrybucji.

Zobacz podobne do „Green Book”: