Czarna Pantera [CDA] Online Cały Film Gdzie Obejrzeć

Czarna Pantera [CDA] Online Cały Film Gdzie Obejrzeć

Czarna Pantera to amerykański film o superbohaterach z 2018 roku oparty na postaci z Marvel Comics o tej samej nazwie. Wyprodukowany przez Marvel Studios i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures jest 18. filmem w Marvel Cinematic Universe (MCU). Film wyreżyserował Ryan Coogler, który był współautorem scenariusza z Joe Robertem Cole’em, aw roli T’Challa / Black Panther wystąpił Chadwick Boseman wraz z Michaelem B. Jordanem, Lupitą Nyong’o, Danai Gurirą, Martinem Freemanem, Danielem Kaluuyą , Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, Forest Whitaker i Andy Serkis. W Czarnej Pantery, T’Challa zostaje koronowany na króla Wakandy po śmierci ojca, ale rzuca mu wyzwanie Killmonger, który planuje porzucić izolacjonistyczną politykę kraju i rozpocząć globalną rewolucję.

Wesley Snipes wyraził zainteresowanie pracą nad filmem Black Panther w 1992 roku, ale projekt nie doszedł do skutku. We wrześniu 2005 roku Marvel Studios ogłosiło, że film Black Panther jako jeden z dziesięciu oparty na postaciach Marvela i dystrybuowany przez Paramount Pictures. 

Mark Bailey został zatrudniony do napisania scenariusza w styczniu 2011 roku. Czarna Pantera została oficjalnie ogłoszona w październiku 2014 roku, a Boseman po raz pierwszy pojawił się jako postać w Captain America: Civil War (2016). Cole i Coogler dołączyli już do tego czasu, a dodatkowa obsada w maju sprawiła, że Czarna Pantera była pierwszym filmem Marvela z przeważnie czarną obsadą i czarnym reżyserem. Główne zdjęcia miały miejsce od stycznia do kwietnia 2017 roku w EUE / Screen Gems Studios w Atlancie oraz w Pusanie w Korei Południowej.

Czarna Pantera miała swoją premierę w Los Angeles 29 stycznia 2018 r., A kinowa premiera odbyła się w Stanach Zjednoczonych 16 lutego w ramach trzeciej fazy MCU. Krytycy chwalili reżyserię, scenariusz, grę aktorską (zwłaszcza Bosemana, Jordana i Wrighta), projekty kostiumów, wartości produkcyjne i ścieżkę dźwiękową, chociaż efekty CG spotkały się z pewną krytyką. 

Wielu krytyków uznało ten film za jeden z najlepszych filmów osadzonych w MCU i zwróciło uwagę na jego kulturowe znaczenie, a organizacje, w tym National Board of Review i American Film Institute, uznały go za jeden z 10 najlepszych filmów 2018 roku. na całym świecie i pobił liczne rekordy kasowe, w tym najbardziej kasowy film czarnego reżysera. Stał się dziewiątym najbardziej dochodowym filmem wszechczasów, trzecim najbardziej dochodowym filmem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz drugim najbardziej dochodowym filmem 2018 roku.