Captain America: Pierwsze starcie [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Captain America: Pierwsze starcie [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Captain America: The First Avenger
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 19 lipca 2011 (świat)
  • Długość: 2 godz. 4 min.
  • Gatunek: akcja

Druga wojna światowa. Steve Rogers stara się zaciągnąć do wojska, ale jego słaba postura go dyskwalifikuje. Tajny eksperyment czyni z niego siłacza zdolnego pokonać nazistów. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Captain America: Pierwsze starcie”

Captain America: Pierwsze starcie (tytuł telewizyjny Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, oryg. Captain America: The First Avenger) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2011 roku na podstawie serii komiksów o superbohaterze o pseudonimie Kapitan Ameryka wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Joe Johnston na podstawie scenariusza Christophera Markusa i Stephena McFeelya. Tytułową rolę zagrał Chris Evans, a obok niego w rolach głównych wystąpili: Tommy Lee Jones, Hugo Weaving, Hayley Atwell, Sebastian Stan, Dominic Cooper, Neal McDonough, Derek Luke i Stanley Tucci.

Film koncentruje się na wydarzeniach w czasie II wojny światowej, opowiadając historię Steve’a Rogersa, chorowitego chłopaka z Brooklynu, który bierze udział w programie superżołnierza i staje się superbohaterem o pseudonimie „Kapitan Ameryka”. Musi się zmierzyć z Czerwoną Czaszką: prawą ręką Hitlera i liderem organizacji Hydra, którego celem jest wykorzystanie tajemniczego artefaktu o nazwie Tesseract do zdobycia energetycznej dominacji na świecie.

Pierwsze starcie wchodzi w skład I Fazy Marvel Cinematic Universe. Jest to piąty film należący do tej franczyzy i stanowi część jej pierwszego rozdziału zatytułowanego The Infinity Saga. Powstały jego dwie kontynuacje: Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz z 2014 i Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów z 2016 roku. W latach 2015–2016 roku stacja ABC emitowała serialowy spin-off, Agentka Carter, z Atwell w tytułowej roli. Zapowiedziano również czwarty film serii.

Światowa premiera filmu miała miejsce 19 lipca 2011 roku w Los Angeles. W Polsce produkcja ta zadebiutowała 5 sierpnia tego samego roku. Pierwsze starcie zarobiło ponad 370 milionów dolarów, przy budżecie wynoszącym 140 milionów. Film otrzymał pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Captain America: Pierwsze starcie”: