Batman v Superman: Świt sprawiedliwości [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Batman v Superman: Świt sprawiedliwości [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Batman v Superman: Dawn of Justice
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 12 marca 2016 (świat)
  • Długość: 2 godz. 31 min.
  • Gatunek: akcja

W obliczu wielkiego zagrożenia Batman niechętnie łączy siły z Supermanem. Poza herosami do walki staje także wojownicza Wonder Woman. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”

Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości (ang. Batman v Superman: Dawn of Justice) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie komiksów o superbohaterach takich, jak Superman, Batman i Wonder Woman wydawnictwa DC Comics. Film jest kontynuacją Człowieka ze Stali z 2013, a zarazem jest drugą produkcją wchodzącą w skład franczyzy DC Extended Universe. Obraz wyreżyserował Zack Snyder, za scenariusz odpowiedzialni są Chris Terrio i David S. Goyer, zaś odtwórcami głównych ról są Henry Cavill, Ben Affleck, Gal Gadot, Amy Adams, Laurence Fishburne, Diane Lane, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons i Holly Hunter.

Film został oficjalnie zapowiedziany na San Diego Comic-Conie w 2013 roku. Prace przedprodukcyjne rozpoczęły się w East Los Angeles College, natomiast główne zdjęcia ruszyły w maju 2014 w Detroit, w stanie Michigan. Światowa premiera filmu odbyła się 16 marca 2016 w Meksyku. W Polsce zadebiutował on 1 kwietnia tego samego roku.

Zobacz podobne do „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”: