Avengers: Koniec gry [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Avengers: Koniec gry [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Avengers: Endgame
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 10 kwietnia 2019 (świat)
  • Długość: 3 godz. 2 min.
  • Gatunek: akcja

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa Avengersi starają się zrobić wszystko, co konieczne, aby pokonać szalonego tytana. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Avengers: Koniec gry”

Avengers: Koniec gry (oryg. Avengers: Endgame) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2019 roku na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o nazwie Avengers wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadali bracia Anthony i Joe Russo na podstawie scenariusza Christophera Markusa i Stephena McFeelya. W rolach głównych wystąpili: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Brie Larson, Karen Gillan, Danai Gurira, Benedict Wong, Jon Favreau, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow i Josh Brolin.

Po wydarzeniach w trzeciej części Avengers, pozostali przy życiu superbohaterowie próbują pokonać Thanosa i odwrócić jego działania, które doprowadziły do wymazania połowy istnień we wszechświecie.

Koniec gry wchodzi w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe, jest to dwudziesty drugi film należący do tej franczyzy i stanowi on część jej pierwszego rozdziału zatytułowanego The Infinity Saga. Jest on kontynuacją filmów Avengers z 2012, Avengers: Czas Ultrona z 2015 i Avengers: Wojna bez granic z 2018 roku.

Światowa premiera filmu miała miejsce 22 kwietnia 2019 roku w Los Angeles. W Polsce zadebiutował on 25 kwietnia tego samego roku. Przy budżecie 356 milionów dolarów Koniec gry zarobił prawie 2,8 miliarda dolarów i stał się najbardziej kasowym filmem na świecie, detronizując ówczesnego lidera, Avatara z 2009 roku. Koniec gry otrzymał pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Avengers: Koniec gry”: