Avengers: Czas Ultrona [CDA] Online Cały Film Lektor PL

Home » Avengers: Czas Ultrona [CDA] Online Cały Film Lektor PL

 

  • Tytuł oryginalny: Avengers: Age of Ultron
  • Kraj: USA
  • Data premiery: 13 kwietnia 2015 (świat)
  • Długość: 2 godz. 21 min.
  • Gatunek: akcja

Najpotężniejsi bohaterowie na Ziemi łączą swoje siły, aby zniszczyć Ultrona. Więcej Mniej

Więcej o filmie „Avengers: Czas Ultrona”

Avengers: Czas Ultrona (oryg. Avengers: Age of Ultron) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2015 roku na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o nazwie Avengers wydawnictwa Marvel Comics. Za jego reżyserię i scenariusz odpowiadał Joss Whedon. W rolach głównych wystąpili: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Cobie Smulders, Anthony Mackie, Hayley Atwell, Idris Elba, Stellan Skarsgård, James Spader i Samuel L. Jackson.

W filmie Tony Stark uruchamia specjalny program „Ultron”, którego celem jest osiągnięcie pokoju na świecie. Jednakże Ultron, uznawszy ludzkość za przeszkodę do jego osiągnięcia, występuje przeciwko niej. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye starają się przeszkodzić Ultronowi w realizacji jego zamierzeń. Dołączają do nich nowi bohaterowie: bliźniaki Wanda Maximoff / Scarlet Witch, Pietro Maximoff / Quicksilver oraz Vision.

Czas Ultrona wchodzi w skład II Fazy Marvel Cinematic Universe; jest to jedenasty film należący do tej franczyzy, stanowiący część jej pierwszego rozdziału zatytułowanego The Infinity Saga. Jest to sequel filmu Avengers z 2012 roku. Wyprodukowano także jego kontynuacje, zatytułowane kolejno Avengers: Wojna bez granic z 2018 i Avengers: Koniec gry z 2019 roku.

Światowa premiera filmu miała miejsce 13 kwietnia 2015 roku w Los Angeles. W Polsce zadebiutował on 7 maja tego samego roku. Film zarobił ponad 1,4 miliarda dolarów przy budżecie 250 milionów. Otrzymał również przeważnie pozytywne oceny od krytyków.

Zobacz podobne do „Avengers: Czas Ultrona”: